Bejby nebude sedět v koutě!

Ladné štíhlé nohy v lodičkách, které plují po tanečním parketu. Galantní muž v černém smokingu, který hrdě vede svoji vyvolenou vírem tance. Synchronicita. Ladnost. Oba dva jakoby se vznášeli nad parketovou podlahou tanečního sálu. Obdivné pohledy okolí. Žádný pot, jen zářivý úsměv na rtech.

Jo, tak tohle rozhodně není příběh o mě. 

Tanec byl pro mě dlouhou dobu zapovězená věc. V tanečních mi kdysi jeden dobrák řekl, že jsem jak “hadrový panák”. Dlouho jsem tančit odmítala. Z párových tanců jsem měla bolení břicha a rozjet to na tanečním parketu sólo byla moje noční můra. 

Pár pokusů o aktivitu jménem tanec jsem vyvinula při mých vysokoškolských tazích po barech, kdy jsem společně s mojí tehdejší kamarádkou Lucií tančila velmi kontaktní tance kvůli pozvání na drink. Tyhle doby jsou už dávno pryč. Lucii jsem dlouho neviděla a drinky už si kupuju za své.

Ať to tehdy bylo, jak bylo rozdmýchalo to v mém těle chuť tančit. A tahle chuť postupně rostla a žila si vlastním životem.

Copak to tady máme? To bude asi chuť tančit!

Postupně jsem se přenesla přes to, že jsem jako hadrový panák a tanec si začala užívat. I když mě z párového tance pořád trochu bolí břicho už se do něj ráda pouštím. 

Pro mé tělo je mnohem přirozenější tanec ne-párový. Baví mě necha své tělo hýbat se do rytmu hudby, plynout s melodií a nepřemýšlet nad tím, co bude další krok. Tento tip tance pro mě znamená absolutní svobodu a přijetí sebe sama. Občas se prostě do tance a v tanci zbláznit. Občas být něžná a pomalá.

Pohyb, dech a hlas jsou tři klíče k lepšímu prožívání, a to nejen při masáži a tanci – jsou to klíče k lepšímu prožívání celého života. 

-drzá Klára-

Dovoluješ svému tělu, aby se hýbalo, tak jak potřebuje? Dovoluješ si tančit nebo třeba jen vrtět boky do rytmu hudby při nákupu mlíka v Lidlu? Jestli ne, tak to někdy zkus. Z nákupu se jako mávnutím kouzelného proutku stane příjemná a radostná aktivita. 

Co ti může tanec přinést do života?

 • Pozitivní vliv na tělo – zdravé srdce, posílení těla, větší ohebnost a rozsah
 • Pozitivní vliv na tvou mysl 
 • Radost z pohybu a odreagování
 • Lepší rovnováha a koordinace pohybů
 • Sociální kontakt (třeba díky tanci poznáš partnera svých snů)
 • Odstranění vnitřního napětí a stresu
 • Důvěra v sebe sama a své tělo
 • Čas pro sebe, kdy můžeš plynout
 • Nové prožitky s partnerem, prohloubení intimity a partnerské polarity
 • Nespočet zážitků a prožitků!

Tip pro tebe!

Máš pocit, že ti ve tvém životě chybí pohyb? Nemáš dostatek času? Zkus po malých krůčcích přinést více tance (pohybu) do svého života.

Jak to může vypadat:

 1. Naplánuj si každý den alespoň 10 minut, kdy tě nebude nikdo rušit.
 2. Pusť si pár oblíbených písniček – můžeš volit hudbu podle své aktuální nálady.
 3. Nechej své tělo ať dělá, co potřebuje – můžeš se hýbat pomalu, rychle anebo vůbec.
 4. Věnuj sobě a svému tělu maximální pozornost. Nehodnoť se. Nepřemýšlej nad tím, co potřebuješ zařídit, kam jít a kolik rohlíků koupit. Buď tady a teď. Dovol si prožít pár minut jen se sebou.
 5. Můžeš si vést deník, kam si budeš zapisovat jak se před, během a po tomhle krátkém cvičení cítíš.

Bejby nesedí v koutě! Buď jako bejby!