Moje poprvé: KAMBO CEREMONIE

Po dlouhém, velmi dlouhém zvažování a rozmýšlení jsi nakonec tady. Už ani nevíš, co tě sem přitáhlo, ale jsi tu. 

Rozhlížíš se po místnosti, ve vzduchu je cítit vykuřovadlo, vybíráš si jedno z předpřipravených míst a usedáš na šedivou matraci. Možná trošku vystrašeně koukáš po ostatních. Nechápeš, jak můžou být tak v klidu! Vesele se spolu baví, vtipkují – jako by snad ani nevěděli, kde jsou a co je čeká. Nejvíc tě „potěší“, když se na tebe jeden z těch uvolněných spolusedících podívá, všimne si tvé nervozity, a se srdečným úsměvem prohodí „Poprvé na Kambu? To dáš, stojí to za to“.

„Poprvé na Kambu? To dáš, stojí to za to.“

A aby toho všeho nebylo málo, tvůj zrak spočine na zlomyslně vypadajících plastových kyblících, které se tyčí u každé matrace jako hora čekající na svého přemožitele. 

Vzpomeneš si na všechny ty články, které jsi si předem načetl a na všechna zhlédnutá videa na YouTube. Když jsi tohle celé viděl poprvé, připadali ti tito lidé jako blázni – proč proboha něco takového podstupují? Nikdo přeci nezvrací rád a ještě navíc dobrovolně! Na druhou stranu, viděl jsi i záznamy nadšených sdílení, kde účastníci popisovali, jak jim tato ceremonie pomohla. To tě uklidnilo a zaujalo.

Ale teď jsi tady, něco ve tvém nitru tě táhlo tak silně, že jsi se rozhodl přijít na Kambo ceremonii. Možná to je tvůj zdravotní stav, možná touha něco v životě změnit – tvé nastavení, mentální vzorce, hluboce zakořeněná přesvědčení, které ti  již neslouží… nebo jsi tu pouze ze zvědavosti.  Možná máš naprosto jasnou představu, o tom co ti má tato ceremonie přinést a jaké záměry ti má pomoci posílit a naplnit.

Je jedno proč tu jsi, žabka si tě zavolala z nějakého důvodu. Tato medicína si každého přitáhne v ten správný čas. V čas, kdy jsi na tuto medicínu připraven. Možná to jednou návštěvou neskončí. Až vedle sebe příště uvidíš sedět nervózního účastníka, taky můžeš s úsměvem prohodit „Poprvé na Kambu? To dáš, stojí to za to“.

Štěstí je jen pár teček daleko.

Možná už jsi ostřílený matador. Možná o této medicíně stále uvažuješ. Možná cítíš, že to vůbec není pro tebe. O čem je řeč? O šamanské medicíně – seznam se – tohle je KAMBO

Kambo je tradiční medicína původních obyvatel z Brazílie a Peru, jejíž zdroj se nachází v živočišné říši – u žáby z amazonského pralesa. Výměšek této žabky původní obyvatelé po tisíce let používají k sebe-léčení, očistě, a také k naplnění svých záměrů.

Vydej se na cestu.

Když pominu všechna zdravotní pozitiva a působení Kamba, pojďme se podívat i na jiný aspekt této zkušenosti – samotný zážitek z uzdravujícího procesu s totou medicínou. Myslím tím mentální i emoční zkoušku, kterou s sebou ceremonie přináší – zažiješ tělesný nekomfort a budeš u toho plně ve své síle, dostaneš možnost překonat fyzické nepohodlí a dokázat si, že můžeš zvládnout vše, když budeš chtít. Už tohle je pro mnoho lidí to nejdůležitější, co si z Kambo ceremonie odnášejí. Vědomí toho, že jsem to zvládl!

Rodiče, vychovatelé a učitelé se o nás často přepečlivě starali, dělali vše proto, abychom ani neměli možnost dostat se do nepříjemné situace a nezkřivil se nám jediný vlásek. Když pak zažijeme nečekaně něco náročného, nejsme na to připraveni, neumíme si s tím poradit – prostě nám chybí zkušenost. 

Většina lidí ve svém životě  hledá ty nejsnadnější cesty k cíli,  a čemukoliv nepříjemnému se vyhýbá jako čert kříži. Jak má tedy člověk objevit svou vnitřní sílu? Kde zažít ten pocit, že jsem překonal něco náročného? Může se to stát třeba na KAMBO ceremonii.