HUMAN DESIGN

Human Design je systém, který odhaluje největší dary a talenty každého člověka.

Zaměřuje se na jedinečný design - nastavení - našeho těla, které vnímá jako dopravní prostředek pro cestu životem.

Když svůj dopravní prostředek důkladně poznáme, bude se nám po světě pohybovat snadněji. Díky Human Designu se ho naučíme správně používat a nebudeme po něm chtít to, na co není stavěný (designovaný). I v rychlém autě se nám bude špatně překonávat oceán, tryskáčem těžko přistaneme na polním letišti v Červeněvsi a na jachtě bychom se složitě dostávali na Sněžku.

V životě se potřebujeme naučit správně rozhodovat. Pak si můžeme vytvářet kvalitní prostředí, vztahy a příležitosti pro nejlepší  využití potenciálu svého vlastního dopravního prostředku.

Na základě data, času a místa narození je vygenerována tzv. mapa Human Designu, podle které se poté provádí osobní výklad.

Mapu zdarma si můžete vygenerovat například zde

Rozhoduj se v životě tak, abys cítil vítr v zádech a ne klacky pod nohama!

Proč by tě měl zajímat tvůj jedinečný design?

 • Osobní růst: Human Design může sloužit jako nástroj sebepoznání a následného osobního rozvoje. Pocit štěstí totiž většinou zažíváme ve chvílích, kdy žijeme v souladu sami se sebou. Zároveň můžeme zjistit, jaké jednání nám patří - co je pro nás zdravé a prospěšné, a naopak k jakým nezdravý návykům máme sklony.
  Příklad: Jedním z velkých darů v HD je schopnost vidět kolem sebe to, co nefunguje správně. Když pak tento člověk zjistí, že nejde o hnidopišství, ale o jeho talent, nachází velkou životní úlevu, naučí se ho používat v ten pravý čas a může ho využít k podpoře druhých.

   

 • Mezilidské vztahy: Pokud rozumíme svému designu i designu druhé osoby - například partnera, spolupracovníka nebo dítěte - může to pomoci minimalizovat konflikty, podpořit efektivní komunikaci nebo pomoci s výchovou.

  Příklad: Dalším skvělém darem je expresivní vyjadřování emocí. Pokud i druhá osoba ví, že jde o dar a nikoliv hysterii, snáze takového člověka pochopí a podpoří ho kupříkladu v navštěvování lekcí herectví či improvizace.

 • Rozvoj kariéry: Lépe pochopit své silné stránky a umět se správně rozhodovat nám může pomoct najít nebo si vytvořit svojí vysněnou práci. Často totiž své největší dary a talenty sami nevidíme, protože nám přijdou běžné a "normální".

  Příklad: Jedním z darů může být schopnost podpořit v druhých lidech zvídavost a zájem o téma. Možná takový pracovník zjistí, že se cítí daleko přínosnější, když svoji profesi začne předávat dál a školit kolegy, než aby ji dál vykonával.

Mapa Human designu obsahuje 9 energetických center, které se pojí s různými aspekty našeho života. V každé mapě jsou jednotlivá centra buď definovaná (vybarvená) nebo otevřená (bílá) a podle toho nám pak přináší do života jiné kvality.

Najdi svou životní strategii, která ti umožní maximálně rozvinout tvé unikátní talenty.

V rámci Human Design jsou lidé rozděleni do čtyř základních typů podle jejich přístupu k životní energii.

 • (Manifestující) Generátoři: Mají stálou životní sílu a energii tvořit. Jsou to specialsté, kteří zažívají největší uspokojení z dobře vykonané práce.
 • Projektoři: Jsou dobře vybaveni pro vytváření systémů a vedení, ale jejich energie není stálá. Potřebují pozvání, aby se mohli plně angažovat a zažívat úspěch.
 • Manifestoři: Mají sílu k vyjádření a iniciativě. Jsou nezávislí a mají schopnost začít nové projekty bez ohledu na ostatní. Když k tomu mají dostatek prostoru, cítí vnitřní klid.
 • Reflektoři: Jsou velmi citliví na své okolí a odrážejí energii lidí kolem sebe. V té správné společnosti zažívají radostné překvapení z druhých ve své blízkosti.

Každý typ má svůj vlastní přístup, který podporuje harmonii v jeho životě - tomu říkáme STRATEGIE.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video
Výklad mého osobního Human Designu od Michala byl pro mě úžasným pochopením mého nastavení, mých darů a vhodného způsobu pro rozhodování v každodenním životě. Konečně jsem našla nástroj a mapu, jak si zrekapitulovat své chování v minulosti, rozhodování, signály těla apod. a hlavně mapu, jak lépe jít cestou dál. Už vím, na co se zaměřit, jak mi dává tělo signály, co je "ano" a co "ne", už jen své tělo poslouchat. Za mě je výklad HD skvělý pomocník a kéž by ho znal každý žák základní školy. Michal je při výkladu pro mě jako jemně plynoucí voda, provede vás výkladem klidným hlasem a trpělivě zodpoví jakoukoliv vaši otázku k tématu. Pro mě bylo povídání obohacující, sjednocující, vřelé a harmonické. Ze srdce děkuji.
LenkaNa volné noze
Byl můj první kontakt s HD a předtím jsem o tom netušil nic, takže to bylo celkem komplexní. Ve většině věcí jsem se našel. V některých ohledech jsem měl pocit, že jednám jinak než cítím, že bych měl jednat - jak kdybych něco nepřijímal a po konzultaci jsem to přijal. Obecně poslední dobou zjišťuji, že je dobré používat intuici. Za posledního řekněme čtvrt roku jsem několikrát neposlechl vnitřní hlas a vždy se pak ukázalo, že měl pravdu. Takže za mne je to dobrá věc, prohlubuje otevřenost k sobě samému -v jistých ohledech lepší sebeporozumění a sebepřijetí.
PetrPodnikatel
Na základě toho, co jsi mi ukázal v mapě HD, jsem si uvědomil zásadní věc - a to jak zbytečně upadám do emocí druhých, což jsem předtím vůbec neviděl. Nyní pracuju s tím, abych na tento vzorec už nenaskakoval. Hodně mi také pomohlo pochopení, kdy začínat nové věci a kdy ne. Tvůj výklad byl vysvětlený jednoduše, srozumitelně a v lehkosti. I díky tomu se snažím podle svého designu řídit.
JaroslavScrum Master
Měla jsem koupený rozsáhlý HD rozbor, ale moc smysl mi to nedávalo. Michal mi srozumitelně vysvětlil, čeho si mám všímat a jak to používat v životě při rozhodování, abych byla v souladu sama se sebou. Teprve si tento systém osahávám, ale už teď (po 14 dnech) vidím, že mi to funguje a jsem nadšená zkoumat to dál. Bez té vysvětlující konzultace bych do toho tak hezky nevplula.
Martinalektorka

SEMINÁŘE A WORKSHOPY, KDE SE HUMAN DESIGN POUŽÍVÁ JAKO PODPORA OSOBNÍHO ROZVOJE

MasterMind Praha Vyšehrad - 25.6.2024 19-22 hodin

Žij ve své síle a jemnosti - víkendový seminář 19.7.-21.7.2024

OSOBNÍ VÝKLAD A KONZULTACE
S MICHALEM KUČEROU

Konzultacím se věnuji již několik let a aktuálně dokončuji 3 letý profesionální výcvik Human Designu u Jakuba Střítezského.


 • V osobním výkladu probereme tvoje největší dary a talenty, podíváme se na životní strategii a jakým způsobem se rozhodovat. Zároveň se zastvíme u nezdravých tendencí a vysvětlíme si, jak s nimi pracovat. Celý výklad je vedený v rozhovoru, u kterého je kladený důraz na zasazení všech informací do tvého reálného života. Smyslem je, abys mohl začít vše ihned používat a dostal jsi odpovědi na tvé otázky.
 • Osobní konzultace může být zaměřená na tvojí konkrétní situaci, kterou aktuálně řešíš. Rád spojím Human Design i s dalšími technikami koučingu a mentoringu.
 • Pokročilý navazující výklad například partnerský, životního poslání, nebo životní cesty a jejích fází. Podmínkou je absolvování osobního výkladu.

 • PRAHA Vyšehrad/Karlín
  každý čtvrtek
 • ČERVENĚVES, HRADEC KRÁLOVÉ
  Dle dohody
 • ON-LINE
  Dle dohody

20 minut online zdarma
jako možnost zjistit, zda je Human Design pro tebe

Osobní výklad - 90 minut: 2500 Kč

Osobní konzultace - 1500Kč/hodina

Pokročilý navazující výklad - dle dohody

Mám zájem o osobní výklad nebo konzultaci

Odesláním formuláře souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů, včetně toho, abychom ti jednou za týden zaslali, co je v Redvillage.cz nového.
Konzultace pořádá LifeQuest s.r.o., Červeněves 99, 503 53 Smidary, IČO: 19396783